אודות

עמותת קרן "ילדים שלנו" – "י.ש." (ע"ר) הינה ארגון הידידים וזרוע גיוס המשאבים של מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל . העמותה נוסדה בשנת 1993 ע"י הלן שניידר (ז"ל) ואיריס לנגר, במטרה לפעול למען שיפור רווחתם של הילדים החולים ובני משפחותיהם, לקדם ולפתח את איכות הטיפול באמצעות רכישת ציוד רפואי מתקדם, תמיכה במחקר ומתן סיוע לצוות המטפל.

ילדים אינם "מבוגרים קטנים" ולכן יש להכיר בצרכים הייחודים של הילד בעת טיפולו. לאור זאת, תוכניות העמותה שמות דגש רב גם על החלקים הבריאים של הילד ויוצרים סביבה בה מתקיימות, לצד הפעילות הטיפולית, גם פעילויות חברתיות וחינוכיות העונות על צרכים אלה ומעניקות לילדים סביבה מפרה שיש בה גם רגעים של שמחה.

מגוון הפרויקטים הבאים אשר מפעילה העמותה, נולדו מתוך גישה זו: מידי חודש, העמותה רוכשת כ- 3000 ערכות בדיקה חיוניות ביותר לילדים חולי סוכרת המטופלים בשניידר  עולם הסטארלייט – מרכז פעילות חוויתי לילדים, במרכז מבקרים מידי שנה אלפי ילדים ובני משפחותיהם, אשר נהנים ממגוון רחב של פעילויות כגון: יצירה, משחק, קריאה, משחקי מחשב ועוד, במטרה להעצים ולחזק את הילדים החולים  מימון מחקר במכון הלב  תוכנית "חיי הילד" וחדרי פעילות – מידי חודש, העמותה רוכשת משחקים וציוד יצירה למערך החינוכי, שמתפעל את חדרי הפעילות החינוכיים בכל מחלקות האשפוז מתנות עידוד לאחיות – מידי חודש, העמותה מממנת רכישה של הפתעות לחלוקה ע"י האחיות לכל הילדים המטופלים בכל המחלקות, המרפאות והמכונים בבי"ח. ההפתעות עוזרות להקל על האחיות והילדים בעת ביצוע פרוצדורות רפואיות  4 קווי טלוויזיה – על פי המלצת המערך הסוציאלי ובשיתוף חברת טל-פארם בע"מ, העמותה מסייעת בתרומת 4 קווי טלוויזיה לילדים מאושפזים חדר המתנות – פרויקט "מתנה לכל ילד" – חדר המתנות משרת את כלל הילדים ובני הנוער המטופלים במרכז שניידר, במטרה להנעים את זמנם ולרומם את רוחם במהלך תקופת האשפוז פרויקט "תן חיוך", שמטרתו להפיג מתחים באמצעות מימון של ג'לולוג'ים (ליצן רפואי) במיון ובמרפאות של בי"ח תמיכה במחנה שנתי לילדים נפגעי כוויות, שמאפשר לילדים ללמוד דרכים חדשות להתמודד עם הפצעים והצלקות, לבנות את דימויים העצמי, לעודד התמודדות דרך שיתוף וחשיפה בסביבה בטוחה ותומכת ועוד.

מתנדבים מלווים את פעילויות העמותה מיום היווסדה והינם שותפים מלאים להצלחות של מרכז שניידר. תחומי ההתנדבות בביה"ח הם רבים ומגוונים החל מפעילות במחלקות ובמרפאות החוץ, יחד עם הילדים במרכז החינוכי, במרכז הסטארלייט, בחנות המתנות ועוד.

העמותה מרכזת ומפעילה מערך של כ- 450 מתנדבים מסורים הפעילים בביה"ח מגיל 16 ומעלה, שתורמים מזמנם וממרצם לילדי מרכז שניידר על בסיס קבוע ומתמשך.

כפי שאמר פרופ' יהודה דנון, המנהל המייסד של מרכז שניידר: "זה מזל שיש מלאכים מהקהילה שמתנדבים באמצעות עמותת ילדים שלנו, אשר מוודאים שלילדים לא חסר דבר".

אנו רואים בשילוב מתנדבים בתחומי הפעילות משמעות וערך חברתי ומקצועי.

עמותת "ילדים שלנו" התברכה במאות רבות של מתנדבים אשר הנתינה היא דרך חייהם. אחת מהן, היא איריס לנגר, יו"ר מייסדת עמותת "ילדים שלנו", שמובילה את פעילות לעמותה מיום היווסדה במסירות ובאהבה רבה.

מודעות פרסומת